Światełko w tunelu

Posted on 1 min. czytania 692 wyświetleń

Naszym oczkiem w głowie jest bardzo ciekawe urządzenie, które chcielibyśmy Wam przedstawić. Mowa o nowoczesnym laserze wewnątrznaczyniowym, dzięki któremu niczym za pomocą czarodziejskiej różdżki można usunąć żylaki.

wpislaser

Kluczowy element lasera

Wspomnianą różdżką jest światłowód, który bezpośrednio wprowadzany jest do żylaka. Promieniście emitowana przez światłowód wiązka światła jest pochłaniana przez żyłę i zamieniana na energię termiczną, co powoduje, że żylak kurczy się i znika. Całość odbywa się w warunkach znieczulenia miejscowego i w rękach doświadczonego lekarza. Tuż po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Dosłownie – jest to zatem światełko w tunelu, będące alternatywą dla operacji chirurgicznej. Nie sposób nie wspomnieć, że operacja chirurgiczna żylaków to metoda bardzo obciążająca i obarczona groźnymi powikłaniami, której czasy świetności już minęły. W zdecydowanej większości rozwniętych krajów żylaki leczy się nowoczesnymi metodami wewnątrznaczyniowymi.

Ochrona wzroku

W czasie zabiegu laserowego usuwania żylaków zarówno my – lekarze – jak i nasi pacjenci, zakładamy specjalne okulary, które chronią nasze oczy przed emitowaną wiązką światła.

Dodaj komentarz

ads

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzedni wpis
Akcja profilaktyczna w Ostrowcu Św.
Światełko w tunelu